Studio

indeks

Szanowny Kliencie, jeśli szukasz pracowni projektowej, która pomoże Ci zrealizować Twój wymarzony ogród, doradzi, jakie kwiaty posadzić we wnętrzu, dobierze dekoracyjne donice, trafiłeś w dobre miejsce. Napisz do nas!

O nas

Allium design jest pracownią projektową skupiającą młodych, kreatywnych projektantów. Firma powstała w 2006 roku, jednak nasza przygoda z projektowaniem rozpoczęła się już 10 lat temu. Projektujemy ogrody, wnętrza, ze szczególnym uwzględnieniem zieleni we wnętrzach. Wykonujemy również autorskie projekty mebli oraz elementów małej architektury. Szukamy innowacyjnych, niebanalnych rozwiązań. Naszym głównym założeniem jest twórcze podejście do zagadnień projektowych oraz profesjonalna obsługa klientów. Nasz styl w projektowaniu wyróżnia nowoczesność połączona z tradycją. Podczas projektowania zwracamy uwagę na funkcjonalność, komfort oraz estetykę. Każdy projekt traktujemy jak nowe wyzwanie, które z przyjemnością podejmujemy.

Doświadczenie

W firmie Allium design pracują dyplomowani projektanci z wieloletnim doświadczeniem zdobytym w kraju i za granicą. Chcemy zapewnić Państwu najwyższą jakość usług, dlatego też stale podnosimy nasze kwalifikacje. Bierzemy udział w branżowych szkoleniach oraz konferencjach organizowanych w kraju i za granicą. Aby nasze projekty były na jak najwyższym poziomie, śledzimy projektowe nowinki, uczymy się nowych programów komputerowych, dzięki którym możemy w atrakcyjny sposób przekazać Państwu nasze pomysły projektowe.

Dlaczego warto

Podejmując współprace z naszą pracownią zapewniamy Państwu:

 • profesjonalną, terminową obsługę
 • oryginalne, innowacyjne pomysły
 • korzystne ceny
 • nasza firma zajmuje się nadzorem każdego etapu projektowego oraz jego realizacją. Proponowana usługa jest kompleksowa, z nami zaoszczędzicie Państwo swój cenny czas
 • zapewniamy również fachowe doradztwo poprzedzone wieloletnim doświadczeniem

Najważniejsze jest dla nas zadowolenie klienta, dlatego też do każdego projektu podchodzimy indywidualnie z należytą starannością. Przede wszystkim słuchamy oczekiwań inwestora, co pozwala nam tworzyć projekty zadowalające najbardziej wymagających klientów.

Jak pracujemy?

Etap 1

Prace nad projektem rozpoczynamy od wizji lokalnej w miejscu przyszłej inwestycji. Aby dobrze zaprojektować ogród lub wnętrze na wstępie musimy dokonać analizy układu przestrzennego, otoczenia oraz innych elementów, które mogą mieć wpływ na projektowaną przestrzeń. Kolejnym etapem jest wywiad z Inwestorem. Uważnie słuchamy naszych Klientów, w szczególności pytamy o preferowany styl, czy ulubione kolory. Każda informacja jest dla nas cenna ponieważ pozwala nam stworzyć koncepcje zgodną z oczekiwaniami Inwestorów.

Etap 2

W oparciu o uzyskane podczas wizji lokalnej informacje oraz po rozmowie z Inwestorem przygotowujemy dla Państwa dokładną wycenę wykonania projektu koncepcyjnego oraz wykonawczego. Po akceptacji kosztów przystępujemy do prac nad projektem koncepcyjnym, który przygotowywany jest w dwóch wariantach. Do każdej koncepcji wykonujemy trójwymiarowe wizualizacje wykonane w specjalistycznych programach takich jak Archicad, Photoshop czy Sketchup oraz rysunki lub dokumentacje fotograficzną najważniejszych projektowanych detali.

Etap 3

Po wyborze jednej z przedstawionych koncepcji sporządzamy szczegółowy projekt wykonawczy. W zależności od tematyki opracowania projekt wykonawczy składa się z kilku plansz. W związku z faktem, iż projekt wykonawczy stanowi główną dokumentacje niezbędną do realizacji projektu, wszystkie plansze wykonywane są bardzo rzetelnie oraz szczegółowo. Na podstawie projektu wykonawczego przygotowywany jest kosztorys, a w następnej kolejności po zatwierdzeniu kosztów oraz uzgodnieniu etapów wykonania projektu przystępujemy do realizacji zamówienia.

Jak wygląda proces projektowania ogrodu?

Proces projektowania ogrodu obejmuje:

 • wizytę w miejscu inwestycji
 • wywiad z Inwestorem
 • pomiary
 • projekt koncepcyjny w dwóch wariantach, wizualizacje, szkice poglądowe
 • projekt wykonawczy ogrodu, który zawiera: zagospodarowanie terenu - rzut z góry z szczegółowym doborem gatunkowym projekt z wymiarami projektowanego układu funkcjonalno - przestrzennego ogrodu projekt nawierzchni z podanymi ilościami oraz doborem materiałów, projekt z elementami małej architektury
 • dodatkowo wykonujemy szczegółowe opracowania: projektów systemu nawadniającego projektów koncepcyjnych oraz technicznych ogrodzeń, altan, kominków, fontann, ścian wodnych, murków oporowyc

Ile trwa realizacja projektu?

Czas realizacji projektu uzależniony jest od powierzchni projektowanego terenu oraz stopnia jego skomplikowania. Dokładny termin wykonania projektu podajemy po wizji lokalnej w terenie oraz rozmowie z Inwestorem.

Co zawiera cena?

Cena wykonania projektu zawiera: Wizyty na działce ( ilość wizyt zależy od stopnia skomplikowania terenu), pomiary, wykonanie projektu koncepcyjnego oraz wykonawczego, wydruk projektów w jednym egzemplarzu, wersje elektroniczną opracowania.